Пипали, Pipali - зігріваючу дію, усуває холод, застій і Аму, відновлює ослаблені функції
- Готово до відправки
- Код: Pipali Churna (100gm)
422 ₴
Перець Пиппали згадувався ще в стародавніх аюрведичних рукописах. Самхіта Чарака, яка вважається найдавнішим і найбільш значним серед дійшли до нас аюрведичних канонів, описує Пиппали як сильний стимулятор для травної і дихальної систем.
Перець Пиппали надає зігріваючу дію, усуває холод, застій і Аму, відновлює ослаблені функції організму.
Перець Пиппали благотворно впливає на горло, лікує закладеність носа і кашель, посилює апетит, застосовується при розладах травної системи (рідкий стілець, гикавка, коліки, блювотний). Він так само є омолоджуючим засобом — головним чином для легких і для Капхи.
Пиппали, приготовлений у вигляді молочного відвару, використовується при хронічних легеневих захворюваннях, наприклад, при лікуванні астми. Перець Пиппали вважається природним афродизіаком і стимулює роботу репродуктивної системи людини. «Causasti pipli» – це унікальний збір, який виготовляється наступним способом: витриманий порошок Пиппали змішують з відваром з перцю Пиппали, який настоюється протягом 8 днів. Завдяки цьому способу Пиппали стає сильнодіючих і міцним, тому використовувати його рекомендується в дуже малих дозах.
Перерахуємо кілька назв зборів на основі Пиппали, які використовуються в Аюрведе: Pippalyasava, Vardhamana pippali, Causasti pippali, Pippali khanda, Sitopaladi curna, Guda pippali та інші.
Лікувальні властивості Пиппали Перець Пиппали є сильнодіючим рослинним компонентом, який широко використовується в якості засобу для продовження молодості в аюрведичній науці Расаяні. Грає найважливішу роль в очищенні організму від шлаків. Покращує травлення, засвоєння споживаних продуктів і прискорює метаболізм.
Заспокоює нервову систему і сприяє спокійному сну. Використовується при хронічній дизентерії і зараження гельмінтами. Полегшує кашель і біль у горлі. Використовується при лікуванні гикавки, нестандартних формах лихоманки, геммороях і анемії. Покращує кровообіг і роботу імунної системи. Благотворно впливає на здоров'я легенів. Виводить токсини з легенів і нирок, а також очищає лімфатичні вузли.
Суміш Пиппали з медом допомагає знизити надмірну кислотність шлункового соку. Використовується для стимуляції роботи мозку.
Знижує частоту нападів бронхіальної астми. Індійське назва Пипли походить від лат. Piper Longum, що в перекладі означає перець довгий. Інші назви цього перцю: Яванська перець, Індійський або Індонезійська довгий перець, Піпа, Сухі сережки, Пиппали. Перець Пиппали надзвичайно ефективний для поліпшення травлення, обміну речовин і засвоєння корисних мікроелементів.
В Аюрведе он используется в процедурах омоложения и для вывода токсинов из организма. Считается, что Пиппали улучшает взаимодействие трех дош. Кроме того, он успешно борется с простудой и кашлем, является жаропонижающим и прекрасно тонизирует мозговую деятельность. Перец Пиппали высушивается и может использоваться как отдельная специя, так и для смеси пряностей. Вкус этой специи имеет что-то общее со вкусом черного перца. Если смешать перец Пиппали с черным перцем и имбирем, мы получим так называемую приправу «Трикату» (что означает «3 специи»). Это самый известный аюрведический стимулирующий состав, который часто рекомендуется при болезнях дыхательных путей.
Несколько интересных фактов о Пиппали Родиной этого вьющегося куста считаются Индия и Шри Ланка. Плоды, известные как перец Пиппали, а также его корни – «pipli mula», широко используются в медицинских целях. Свежие плоды обладают сладковатым вкусом и охлаждающим послевкусием. В высушенном виде свойства Пиппали меняются на противоположные: его вкус становится жгучим и острым, а после употребления остается согревающий эффект. Высушенный перец Пиппали используется для снижения Вата доши и усиления Питта доши.
В кулинарии: в Индии перец Пиппали обычно кладется в маринады или к мясу. Он так же входит в марроканскую смесь пряностей для мясных блюд «ras el hanout» вместе с черным перцем, мускатным орехом, гвоздикой и куркумой. В Эфиопии Пиппали добавляют в очень острую смесь «berebere», которую тоже традиционно используется к мясу. Она делается из обжаренных до потемнения сухих чили, с добавлением длинного и черного перца, имбиря, семян кориандра, шамбалы и небольшого количества ажгона. Для сладкого тона кладут корицу, кардамон, гвоздику и душистый перец. После нескольких минут сухого обжаривания все специи измельчаются вместе. Сладко-жгучий вкус Пиппали хорошо сочетается с острыми добавками к сырам в фондю или винным соусам.
Основні | |
---|---|
Виробник | Shri Ganga |
Країна виробник | Індія |
Вага | 100 г |
Форма випуску | Порошок |
- Ціна: 422 ₴