Saraswati Camphor. Камфора.
Камфора - це біла кристалічна речовина, терпеноид. Лікарські форми з її застосуванням - це мазь жовтого, жовто-бурого або зеленувато-бурого кольору з запахом камфори, також форма для внутрішньом'язових ін'єкцій. Крім того, розчин для зовнішнього застосування - прозора безбарвна рідина з характерним запахом камфори. Отримують камфору, наприклад, з дерева Камфорний лавр - Cinnamomum camphora. Його батьківщина - Південно-Західний Китай, о. Тайвань, Корея, Японія, Північний В'єтнам. Він широко культивується в Азії (до 36-го градуса с. ш.), Південній Індії, Шрі-Ланці, Індонезії, Малацці, Філіппінах, Східній і Північній Африці, на півдні США, Бразилії, Австралії. Це вічнозелене дерево з черговими, черешчатыми, ланцетоподібними, цілокрає, голими, блискучими, всіяними дрібними залозками точками (занурені клітини з ефірною олією) листям. Квітки дрібні, шестимерные, жовто-зелені, зібрані в кутові волотисте суцвіття. Всі частини рослини містять ефірну олію, в якій основний компонент - камфора (майже 94%). А найбільшу кількість камфори міститься в деревині, де вона локалізується в ефіроолійних клітинах - мішках. В Китаї і Японії камфору одержують шляхом перегонки деревної стружки з водяною парою. З меншими виходами камфору одержують з гілок і пожовклого листя. У ефірному маслі весняних листя мало камфори і багато сафрола. Камфора (з камфорного лавра виходить правообертальної) - це одне з найважливіших лікарських засобів, що збуджують центральну нервову систему. Посилює діяльність серця при захворюваннях, що супроводжуються гострою серцево-судинною недостатністю, а також при шокових станах (10% і 20% стерильних олійних розчинах або всередину в порошках). Зовнішньо застосовується для розтирань при ревматизмі, артритах і ін у вигляді масляного розчину, лініментів і мазей.
Ще одне джерело отримання камфори - Кониза або Блюмея бальзамоносная (Conyza balsamifera), її поширення - також Південно-Східна Азія від Гімалаїв до Філіппін (Індія, Непал, Індокитай, Південний Китай, Індонезія). Культивується на о. Ява. Це напівчагарник, ефірна олія листя якого містить камфору («нган-камфора»), которая в Китае ценится выше камфоры из камфорного лавра. Состав эфирного масла зависит от места произрастания: в бирманском растении, например, содержится до 75% камфоры и до 20% борнеола. Китайское масло почти целиком состоит из борнеола. Экстракт листьев понижает кровяное давление и расширяет сосуды, избавляет от бессонницы, наружно применяется при головной боли, ревматизме. Листья этого растения - основной промышленный источник камфоры. Кроме всего прочего, ещё и ветки пихты содержат эфирное масло, которое служит для синтеза камфоры. Є у цьому ж ареалі камфорне дерево - Коричник, також містить у всіх своїх частинах камфорна олія, що дає камфору. Справедливості заради треба сказати, що камфору одержують також і синтетично з скипидару (через Борнеол).
Отже, будемо знати, камфора - лікарський засіб як рослинного, так і синтетичного походження, чинить антисептичну, місцевоподразнювальна, місцеву знеболювальну і протизапальну дію. Основні показання до застосування - гостра та хронічна серцева недостатність, гіпотонія, колапс; напрям дії на порушення дихання і кровообігу, для профілактики та лікування порушень дихання і кровообігу при інфекційних захворюваннях (крупозна пневмонія та ін), гнійному плевриті. Показано для лікування при асфіксії різного походження. Як антидот при отруєнні наркотиками та снодійними засобами. Застосовується в медицині підшкірно і внутрішньом'язово (в масляному розчині), а всередину у вигляді порошку або розчину для порушення дихальних і судинорухових центрів головного мозку і серцевого м'яза. Зовнішньо ж, збуджуючи чутливі нервові закінчення шкіри, розширює кровоносні судини і покращує трофіку органів і тканин, діє согревающе і може працювати, крім усього, як антидот. До речі, комарів відлякує запах камфори (також, як і оцту, каніфолі, бензину, карболки, тютюнового диму).
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Індія |
Кількість | 1 шт. |
Вага | 3 г |
- Ціна: 15 ₴