Розвиток гіпотиреозу.
Існує кілька шляхів розвитку хвороби:
- Альтерационный (пошкоджуючий). Можливо безпосереднє пошкодження тканини щитовидної залози з боку імунної системи. Ймовірні травми, променеві, медикаментозні, температурні, паразитарні та інші шкідливі впливу на орган. Лікування гіпотиреозу такої форми залежить від особливостей ушкодження.
- Операційний (хірургічний). Видалення критично важливої частини щитовидної залози веде до хірургічно спровокованої навантаження на орган і подальшого нестачі гормонів. У разі операції гіпотиреозу необхідний постійний (довічний)прийом препаратів, що містять гормони.
- Йододефицитный. Недостатнє надходження йоду в організм не дозволяє нормально функціонуючої щитовидній залозі виробляти необхідну кількість гормонів Т3 і Т4,так як до їх складу входить йод. Основний напрямок в лікуванні йододефицитного гіпотиреозу - введення необхідної кількості йоду.
- Захворювання гіпофіза/гіпоталамуса. Пошкодження або функціональна недостатність контролюють діяльність щитовидної залози структур (гіпофіз і гіпоталамус), здатне змінювати її стан (зменшувати функціональну активність). Це вторинний гіпотиреоз. Лікування комплексне.
Спочатку, підвищена навантаження по виробленню гормонів компенсується і не проявляється змінами в щитовидній залозі і якими-небудь ознаками. Пізніше, для виконання завдань з виробництва гормонів, в залозі перетворюються її тканина, розвивається загальне і/або локальне збільшення фолікулів, тим самим формуючи дифузний та/або вузловий зоб.
Основними симптомами при гіпотиреозі є: слабкість, млявість, сонливість, погіршення пам'яті, апатія; зниження інтересу до навколишнього середовища, зниження працездатності. У хворих гипотериозом уповільнена мова, знижений слух, низький хрипкий голос. Вони загальмовані, погляд байдужий. Типовим симптомом гіпотиреозу є набряк підшкірної клітковини, особливо повік, обличчя, іноді виникають набряки кінцівок, так званий гипотероидный набряк.
В Аюрведі використовується комплекс рослин для нормалізації функції щитовидної залози і поліпшення метаболічних процесів. Це такі лікувальні рослини як Канчнар, Гудучи, Варун, Кардамон, Трикату, Кориця. Всі ці рослини в поєднанні з Муміє (Шиладжит) і Гуггул входять до складу препарату Саттва Экрин капсули.
Вигоди
- Нормалізує стан щитовидної залози.
- Підсилює вироблення гормонів щитовидної залози.
- Створює необхідний баланс гормонів.
- Покращує метаболічні процеси в організмі.
- Усуває сухість і лущення шкіри.
- Зменшує гипотероидный набряк.
Основні інгредієнти Саттва Экрин капсули:
Канчнар - Баухинія строката (Bauhinia variegata) - орхідейне дерево. Використовувана частина - кора. Містить дубильні речовини, ефірна олія. Чинить протизапальну, в'яжучу, бактерицидну, противірусну дію.
Гудучи - Тіноспора серцелиста (Tinospora cordifolia) - багаторічна велика ліана. Традиційно використовується в Аюрведичній медицині для зміцнення імунної системи, загоєння ран і травм.
Варуна – Кратева (Crataeva nurvala) - велике розгалужене дерево висотою 7 – 9 м. Росте по всій території Індії. Має гладку кору сірого кольору з вертикальними тріщинами. Володіє литотрипичным і тонізуючою властивостями. Кора Кратевы застосовується в Аюрведі як протизапальний, жарознижувальний, проносний, глистогінний і сечогінний засіб. Містить флаваноїди, глюкозинолати, рослинні стерини, сапоніни, дубильні речовини. Антиоксидант.
Элайчи - Кардамон (Elettaria cardamomum) - є однією з найдавніших прянощів в світі. Кардамон почав вирощуватися в Південній Індії ще до виникнення писемної історії, у вічнозелених зливових лісах західних штатів, які і зараз є його основними плантаціями. Це багаторічна трав'яниста рослина висотою 3 - 4м. сімейства імбирних. Використовуються насіння рослини. Насіння містять ефірну олію. До його складу входять: терпінеол, цинеол, білок, жирне масло - 10% та ін. Ефірна олія широко використовується в Аюрведі. Кардамон володіє гострим, солодким і терпким смаком. Покращує травлення, очищає шлунок і кишечник від патогенних мікроорганізмів, грибків, сприяє зміцненню серця, використовується для зняття аритмії. Анальгетик. Очищає порожнину рота, видаляє запах. Ароматичне, стимулюючий і тонізуючий засіб. Розпалює травний вогонь. Освіжає розум, стимулює роботу серця, зміцнює легені.
Трикату-суміш трьох гострих смаків - Перець чорний (Piper nigrum), Перець пиппали (Piper longum) і Імбир (Zingiber officinale) - очищає від шлаків, покращує апетит, посилює травлення, є вітрогінну і відхаркувальним засобом.
Далчини - Кориця (Cinnamomum zeylanicum) - відома дуже давно. Кора коричного дерева традиційно використовується в аюрведичній медицині. До складу входять прянощі: до 65% коричного альдегіду, евгенол, ефірні масла, крохмаль, смоли, дубильні речовини. Має протизапальну, жарознижувальну, сечогінні властивості. Використовується як стимулюючий, тонізуючий і антисептичний засіб. Має антибактеріальний, противірусний та протигрибковий ефект.
Шиладжит-Муміє (Asphaltum) - Містить збалансований комплекс біологічно активних речовин: білки, амінокислоти, ліпіди, жирні кислоти, макро - і мікроелементи, групу вітамінів. Володіє широким спектром фармакологічної активності та забезпечує посилення імунної системи організму. Використовується як загальнозміцнюючий засіб, для збільшення сили, поліпшення здоров'я і довголіття.
Гуггул - Арабська мирт (Commiphora mukul) - використовується камедь (смола), що утворюється з молочного соку плодів гуггула. Одне з найбільш широко застосовуваних в Аюрведі рослин. Володіє сильним очищує та антиоксидантною дією. Стимулює діяльність щитовидної залози.
Харчування і спосіб життя:
У харчуванні корисні легкозасвоювані страви і продукти: супи, пшениця, просо, гречка. Вживайте велику кількість сезонних фруктів та овочів. Скоротіть вживання молочних продуктів, особливо з високим вмістом жиру. Виключіть важку м'ясну, жирну і смажену їжу, солодощі, алкоголь. Корисні заняття йогою і дихальними практиками (Пранаяма).
Інгредієнти
Баухинія строката (Bauhinia variegate), Тіноспора серцелиста (Tinospora cordifolia), Кратева (Crataeva nurvala), Кардамон (Elettaria cardamomum), Перець чорний (Piper nigrum), Перець довгий (Piper longum), Імбир лікарський (Zingiber officinale), Кориця (Cinnamomum zeylanicum), Муміє (Asphaltum), Гуггул (Commiphora mukul).Дозування
по 1-2 капсули двічі на день через 15 – 20 хвилин після їжі.Свідчення
Гіпотиреоз - гіпофункція щитовидної залози, знижений метаболізм організму.Протипоказання
індивідуальна непереносимість компонентів препарату, вагітність та годування груддю.Упаковка
Вегетаріанські капсули масою 600 ± 10% у пластикових флаконах по 60 штук. Упаковка виробника.Зберігання
зберігати в сухому, прохолодному місці, захищеному від вологи і світла, при температурі не вище 30 С.
Основні | |
---|---|
Виробник | Sattva |
Країна виробник | Індія |
Форма випуску | Капсули |
Кількість в упаковці | 60 шт. |
- Ціна: 467 ₴