Як правильно перейти до вегетаріанства
Уривок з книги "Природне батьківство" Тамара Кузнецова - як виростити з хлопців – Чоловіків, з дівчаток – Жінок Детальніше: https://vedastan.com.ua/p959631278-kiniga-prirodnoe-roditelstvo.html
Поради абстрактні і практичні
1. Мета живлення
По-перше, сам по собі відмова від певних продуктів, у тому числі і вегетаріанство, не повинно бути самоціллю. Завжди потрібно розуміти для чого ви це робите і що хочете отримати в результаті.
Для початку дайте відповідь на такі питання:
– заради чого ви відмовилися від тих чи інших продуктів?
– що вами рухає?
– чи справді ваш вибір ґрунтується на ваших відчуттях, а не нав'язаний чимось (кимось) з-поза (концепціями, інтелектом, ілюзіями духовності...)?
– не йде ваш вибір врозріз з інтересами вашої родини (чоловіка)?
– чи стає вам краще при відмові від певних продуктів?
– звідки ви черпаєте знання про те, як харчуватися, що "корисно", а що "шкідливо"?
– чи є у вас один авторитетний джерело відповідей на питання, або ви покладаєтеся на численні джерела інформації?
Розібравшись з цими питаннями, можна переходити до наступного кроку: чим харчуватися, як готувати, з яких продуктів і так далі.
Харчування — частина способу життяЯкщо ви дійсно не хочете або не можете вживати звичні вам до цього часу продукти, тоді необхідно попрацювати дізнатися, навчитися нового способу життя, дізнатися із принципи приготування їжі, підібрати і скласти для себе різноманітний раціон.
Інакше, відмовившись від старого, і не несучи нового, ви ризикуєте банально втратити здоров'я. І виною тому буде не вегетаріанство, не відсутність "незамінних" білків, а відсутність різноманітності та повноцінного харчування (причому, ця помилка – відсутність різноманітності – стане причиною хвороб не тільки при вегетаріанському харчуванні, але і при будь-якому іншому теж).
Харчування засноване на принципах харчування і принципи життяНаступний важливий рада, що випливає з перших двох. Якщо ви свідомо вирішили стати вегетаріанцем, і вже почали знайомитися з новими принципами харчування, то вам варто зрозуміти, що вони зовсім не такі страшні, якими можуть здатися на перший погляд. Не "застрявати" на численних постулатах або складних рецептах (з незрозумілими назвами, екзотичними спеціями і складними технологіями приготування).
Познайомтеся з живою і максимально практичною Тантра-Аюрведою. Навчитеся декільком, але Головним Принципам, дотримуючись яких все інше стане простим і зрозумілим. Не йдіть в деталі ("скільки грамів покласти", "скільки секунд обсмажувати"...), а прислухайтеся до своїх відчуттів від продуктів, від їжі, від самопочуття і настрою.
Інтелектуальне вивчення – це, напевно, добре, але завжди потрібно пам'ятати про своїх відчуттях, і на них покладатися. Причому, на перший погляд може здатися, що йдучи на приводу відчуттів можна скотитися до вживання як би "смачних", але реально шкідливих продуктів, у тому числі й алкоголю.
Щоб цього не сталося , важливо звертати увагу на свої відчуття під час їжі, так і після неї, і навіть через досить тривалий час: через годину, добу, і навіть кілька діб!
Якщо ви будете пробуджені і уважні до своїх відчуттів, тоді від кожного блюда або продукту будете мати максимально цінний, ваш особистий, тантричний досвід. Ви будете точно знати посилює вас ця їжа або послаблює, дає енергію або заспокоює, спонукає до пізнання, дії, насолоди, розслаблення або натхнення...
Таке знання набагато корисніше, ніж слідування різним системам, невідомо ким і для кого розробленим.
Крім нематеріального ефекту, такого як знання їжі, розуміння себе самого, ви отримаєте і цілком відчутний виявлений результат. Якщо ви хочете змінити свою вагу – зменшити або збільшити її, то швидше за все, це відбудеться. Ви станете з'їдати менший об'єм їжі, і при цьому повноцінно насичуватися. Від їжі ви будете отримувати набагато більше задоволення і користі, якщо навчитеся помічати різноманітність смаків. Їжа буде краще засвоюватися, зменшиться кількість неперетравленої їжі, яка в організмі перетворюється в отрути і токсини. І ваш вагу стане нормалізуватися, а головне, покращиться самопочуття.
2. Харчування засноване на відчуттях
Друге, чого не менш важливо навчитися при тантричний підході до харчування – це звертати увагу не тільки на те, які відчуття та чи інша їжа у вас викликає, але і де вони знаходяться, де в тілі ви відчуваєте відчуття від з'їденого продукту. Прислухайтеся до себе, і ви навчитеся розрізняти відчуття за "місцем їх дислокації".
Дам таку пораду, відчуття "в голові" – це скоріше всього думки, розум, але там же і інтелектуальні концепції, чужі шаблони.
Наприклад, ви не їсте м'ясо і ваш інтелект задоволений, він задоволений тим, що ви краще за інших, ви не з'їли тварину, а інші так не можуть. Чи, навпаки, ви не втрималися власного інтелектуального заборони, і з'їли тістечка. І тепер саме в голові відбуваються страждання, що ви вжили "зайві калорії".
Відчуття в грудях іноді називають "почуттями на душі". Прислухайтеся до себе, після зробленого (їден) ваша душа спокійна, немає "неприємного осаду", почуття провини, відрази? Або навпаки, ви відчуваєте тяжкість, тугу, напруга? Це ваш другий центр – ваша груди, і відчуття в ній.
В животі у нас "тварини" почуття. Це можуть бути приємне насичення, розслаблення, лінь, млявість або тяжкість, нудота, осад...
Як правило, ми відчуваємо не одне якесь відчуття, а одночасно цілу гаму. І важливо навчитися їх розуміти, розрізняти, і розставляти між ними пріоритети. Можливо буде таке, що в одному з трьох названих центрів тіла будуть приємні відчуття, а в іншому – дискомфортні. І тоді ми повинні розуміти, що для нас зараз важливіше – не доїсти і "пожертвувати животом", але насолодитися смаком делікатесу і залишити легкість і натхнення, або дати тілу ситість, розслаблення і навіть млявість, але і в голові отримати "порожнечу", відпочинок від думок і творчості.
Отже, важливо навчитися помічати власні відчуття, розуміти їх місце в своєму тілі, і робити правильні висновки, отримувати з досвіду – Знання.
3. Правила та концепції харчування
Що ж стосується матеріалістичного підходу, всіляких "незамінних мікроелементів" та іншого, то, скажу чесно, я не сильна в біохімії, і не вивчала це питання. Однак, можу зовсім трохи поділитися власним досвідом. Можливо він виявиться цікавим, або навіть корисним.
Я відмовилася від м'яса після заміжжя. Мій чоловік на той момент мав вже 12-річний стаж вегетаріанства, і мені було дуже легко перейняти від нього практичні навички нової кухні. Чоловік навчив мене основним принципам приготування їжі, показав головне, і залишив широке поле для імпровізації.
Адже ми не просто не вживаємо якісь продукти (м'ясо, рибу, яйця, гриби...), наш стиль харчування в корені відрізняється від звичного більшості людей.
Наприклад, ми вживаємо багато спецій і прянощів, їмо тільки свіжу їжу, ми ніколи не пробуємо те, що готуємо, приготування їжі повинно відбуватися в гарному настрої, з бажанням і натхненням. У нас навіть є особливе правило перемішування їжі – тільки за годинниковою стрілкою!
Здається, що багато правил, вони дивні, чи складно здійснити, але насправді, набагато простіше прийняти декілька таких принципів, і бути повністю вільним у всьому іншому, що не маючи подібних "обмежень", жити з рецептником в руках, і кожен свій похід на кухню згадувати окреме правило під кожне окреме блюдо.
Ми майже ніколи не знаємо заздалегідь, що сьогодні буде на обід. "Меню" і плани можуть змінюватися просто під час готування. А готую я за принципом "багато води – буде суп, мало – тушковані овочі, вся випарується – теж не страшно, буде спекотне".
Хороші продукти, ароматні спеції, свіжа їжа з живого вогню, приготовлена з бажанням і настроєм – все це разом дає обов'язково смачний результат! Дуже живий, неформальний, кожен раз різний, не прописаний в жодному рецептнике.
4. Спеції в їжі
Спеції – невід'ємна складова нашої кухні! З ними, їхніми смаками і властивостями неодмінно треба познайомитися! Адже саме спеції дають справжній смак їжі. А крім смаку: вони зігрівають, коли холодно, і охолоджують у спеку, допомагають переварюванню і виводять з організму слиз і токсини, знімають запалення і загоюють рани. Спеції легкі і ефірні, пекучі та охолоджуючі, пряні і тонкі... Введіть їх в свій раціон, і ваша кухня ніколи не буде прісної, позбавленою смаку і одноманітною!
Інші продукти – крупи, овочі – майже всі вони є лише основою, носієм. Їх смак майже непомітний. Одне і те ж блюдо (каша або суп, наприклад), але з різними комбінаціями спецій буде мати абсолютно різний смак. Правильно використовуючи і комбінуючи спеції ви отримаєте постійне різноманітність, навіть в умовах обмеженого вибору продуктів.
5. Правильне ставлення до харчування та їжі
До речі, ось це "відсутність різноманітності" часто є наріжним каменем початківців вегетаріанців. Їм здається, що відмовившись від м'яса, раціон стає убогим і одноманітним. “Раніше була картопля хоч з котлеткою, а тепер, що? одна картопля?" Якщо ви в такому ж замішанні, тоді дивимося на початок цієї статті, та розуміємо, що вчитися необхідно. Інакше дуже просто втратити здоров'я. І вегетаріанство тут буде ні при чому. Виною цьому буде нерозумне ставлення до харчування. А саме: неповноцінність і одноманітність смаків, відсутність уваги до власних відчуттів.
Що ще хочеться додати, безпосередньо, як господині, яка займається приготуванням їжі, якій доводиться дотримуватися всі ці правила, і дотримуючись їх, годувати велику родину. Одним з важливих аспектів харчування прозвучало те, що їжа повинна бути свіжоприготовленою. Це може здатися складним умовою, а для жінок – просто якимось "кухонним рабством". Повірте, якщо правильно ставитися до приготування їжі, то кожен день приготувати свіжий обід з п'яти-шести страв на сім'ю з двома дорослими і чотирма дітьми – може займати до півгодини часу. А деякі страви вимагають не більше десяти хвилин моєї участі. І все це на живому вогні, не в мультиварках. Як? Це вже потрібно переходити в практичні поради, і робити окрему статтю. Але, повірте, це правда, кухня не забирає половину мого життя.
***
Ну і останнє, на замітку жінкам, які цікавляться вегетаріанством, і тим, як це поєднати з материнством, вагітністю, годуванням і так далі. На момент написання цієї статті я не їм м'яса (рибу, яйця, гриби) вже більш десяти років. За ці роки я народила чотирьох дітей. Класних, здорових, розумних і веселих дітей. Крім того, я, з перервою лише на кілька місяців, всі ці роки перебуваю у стані годуючої мами, а часто – і годує, і вагітної одночасно. Періодично борюся з зайвою вагою, займаюся спортом, та й взагалі веду дуже активний спосіб життя (постійні поїздки, подорожі, походи, заходи, навчання, творчість, та інше, та інше). Крім того, перехід на цей стиль харчування, і такий підхід до життя взагалі, набагато поліпшив моє здоров'я. Вже за перші місяці я позбулася багатьох проблем, які тяглися десятиліттями (проблеми зі шкірою, травним трактом...).
Так що, при правильному підході, з розумінням власних відчуттів, без м'ясних продуктів цілком вистачає сил і на вагітність, і на дітей, і на активний спосіб життя.
Головне відчуття, яке ви повинні отримувати від їжі – вона повинна вас посилювати, давати силу. Це може бути сила фізична, емоційна сила натхнення. Варіанти повинні бути обов'язково. Адже здорова людина має бути фізично сильним, і горіти бажанням творити. А правильна їжа повинна давати нам це посилення, а не відбирати сили, не послаблювати нас.
Навчіться розбиратися в собі, в своїх відчуттях, і тоді ви зможете розібратися в чому, не тільки в харчуванні. Зокрема, Ви зможете визначитися у взаєминах з людьми, будете легше і усвідомленішим приймати рішення і робити вибір, причому як повсякденні щохвилинні, так і важливі життєві рішення.
Удачі вам, і здоров'я!
Уривок з книги "Природне батьківство" Тамара Кузнецова - як виростити з хлопців – Чоловіків, з дівчаток – Жінок Детальніше: https://vedastan.com.ua/p959631278-kiniga-prirodnoe-roditelstvo.html
- Запалення товстої кишки Коліт — лікування АюрведаВикористовуються звичайні дієтичні рекомендації та лікування препаратами Аюрведи описане нижче.Повна версія статті
- Постійно холодні стопи — лікування з аюрведуДля лікування провести курс пропарювання описаний нижче 4-7 днів і потім повторювати раз на тиждень.Повна версія статті