Лікування геморою з точки зору Аюрведи

Травлення не може впоратися з цим щоденним зневагою, і виникає синдром роздратованого кишечника. Якщо не виправити, це може призвести до хронічної діареї, сильному тиску на пряму кишку під час дефекації з-за частих запорів, в кінцевому підсумку часто закінчуються тріщинами та гемороєм.
Три доши і проблеми з травленнямАюрведа три доші, які управляють всіма аспектами нашого тіла. У кожної людини є свій унікальний баланс доші, який необхідно підтримувати, щоб залишатися в доброму здоров'ї. Баланс доші відіграє важливу роль у травленні. Аюрведа також визначає травлення як центральну функцію доброго здоров'я. Хороше травлення сприяє ефективному обміну речовин і хорошому здоров'ю в цілому. Травлення залежить від травного вогню Агні і трьох дош в оптимальному балансі. Коли доші виходять з рівноваги, це також порушує травлення.
Вата доша управляє рухом в тілі. Таким чином, добре збалансована Вата-доша підтримує правильний рух вмісту кишечника. Оскільки це висихає доша, її загострення може призвести до пересихання вмісту кишечника і неможливості його руху, що може викликати запор. Вата доша викликає грубий і сухий запор з болючим гемороєм чорного кольору. Пітта доша має жарку природу, і коли надмірне її вживання викликає діарею, надмірну спрагу і запалений геморой, що кровоточить. Капха-доша, з іншого боку, холодна і тяжка, викликаючи великий геморой світлого кольору.
Агні і травлення
Ефективність травлення залежить від травного вогню Агні і його сили. Сила Агні змінюється залежно від Сонця на небі. Коли Сонце знаходиться на піку близько полудня, Агні знаходиться в піке. Ось чому потрібно їсти саму важку або найбільшу їжу опівдні, а не вночі, як це роблять більшість працюючих людей. Ранкова і вечірня їжа повинна бути більш легкою, щоб компенсувати більш слабкий Агні. Не рекомендується їсти на ніч.
Шлях до одужанняАюрведичний погляд на здоров'я є цілісним. Ніяка проблема зі здоров'ям не лікується симптоматично або ізольовано. Аюрведа прагне збалансувати дисбаланс, який викликає хвороби, і принести користь здоров'ю в цілому.
Хоча аюрведичні препарати для лікування геморою дійсно існують, виправлення метаболічних помилок і зміна способу життя є ключем до лікування. Вживання здорової, свіжою і корисної їжі у відповідності з встановленим графіком прийому їжі знизить навантаження на травну систему. Коли виявлено загострення доші, слід уникати звичок і продуктів, які посилюють дошу. Складання плану здорового харчування та виключення шкідливих занять з свого розпорядку дня може поступово допомогти людям з геморою і фистулой одужати природним шляхом. Споживання води і клітковини має бути на здоровому рівні. Також слід уникати прийому їжі на ніч і намагатися є основний прийом їжі днем.
Вата-тип геморою
У хворого настільки неприємним недугою больові відчуття поширюються не тільки на область ануса і прямої кишки, але і виникають по всьому організму. Також спостерігається різке зниження апетиту. Утворилися вузлики на дотик неоднорідні, тверді і сухі. Кров проступає в рідкісних випадках і провокує відсутність апетиту. Спостерігається подібний тип геморою у лежачих хворих і літніх людей. Викликаний надмірним напруженням, сухістю калових мас і регулярними запорами. Серед емоційних факторів, що викликають геморой, виділяють страх, хвилювання і регулярні занепокоєння. Захворювання здатне стати наслідком малоактивного способу життя, вживання необроблених продуктів, в'язкий, легкої і холодної їжі.
В якості лікування призначається дієта, яка сприяє зниженню Вату. Подібні маніпуляції проводяться і при виявленні запорів при геморої Вата-типу. Раціон людини повинен складатися з маслянистою, вологої і теплої їжі. Не зайвим буде ввести вживання кам'яної солі, куміна і кислого молока. Пряма кишка змащується теплим кунжутним маслом. Змащується область ануса, а решта півчашки вливаються допомогою клізми. Про слабкості роботи травної системи каже товстий наліт на язиці.
Для поліпшення функцій шлунка і кишечника в раціон вводяться продукти, що сприяють поліпшенню травлення. Сприятливо впливають розслаблюючі склади, які сприяють збільшенню обсягу прохідного через кишечник.
Аюрведичні рекомендації:
тривалі Теплі ванни (можливо прикладення теплої грілки);
Застосування складів, спрямованих на пом'якшення калу;
Клізми і змазування запалених ділянок;
Введення в раціон спецій, сприяють поліпшенню травлення;
Виключення з меню таких продуктів як огірки, картопля, помідори і баклажани;
Їжа вживається вологою, маслянистої і гарячої.
Пітта-тип геморою
Утворюється видиме почервоніння і припухлість в області ануса. Може текти гній і кров на різних стадіях захворювання. Ходіння в туалет супроводжується неприємним печіння в ділянці ануса, а кал має зеленуватий або жовтуватий відтінок. Регулярні проноси здатні привести до випадання елемента кишки. Настрій у хворого запальні, гнівне, дратівливий, яке супроводжується голодом і сильною спрагою. Часто Геморой стає наслідком надмірного вживання алкоголю, пряної, кислої і солоної їжі.
Тривале перебування на відкритому сонці, надмірна агресія, гнів і дратівливість вважаються факторами, що викликають геморой пітта типу. Лікування застосовується подібне до того, яке здійснюється в процесі лікування захворювання Пітта-типу. Застосовується сувора дієта, яка сприяє зниженню показника Пітти. Упор в меню робиться на зелені продукти натурального походження. Гранатовий сік корисний в невеликих кількостях. Особлива увага приділяється в'яжучим продуктів і страв власного приготування.
Принцип лікування за Аюрведою:
Приймати трипхалу.
Використання коштів, що дозволяють пом'якшити кал.
Масло кокоса для зовнішнього застосування.
Вживання журавлинного і гранатового морсу або соку.
В'язка і гірка їжа включаються в щоденний раціон хворого.
Пасльонові виключаються (синенькі, помідори і т. д).
Ферментированная і гостра їжа з раціону виключаються.
Салатів і овочів приділяється підвищена увага. Краще робити зелені салати.
Капха-тип геморою
У цьому випадку вузли будуть блідими, білястими і великими, а на дотик — слизовими. Являють собою скупчення жиру або слизу. В інших частинах тіла спостерігається набрякання залоз або виникнення поліпів. Сеча набуває молочний відтінок, а кал містить домішки слизу і має слабке забарвлення. Нарівні з гемороєм у людини спостерігається солодкуватий присмак у порожнині рота, надмірне слиновиділення, нежить, кашель або застуда. Лікування проводиться таким же чином, як і при Капха-тип геморої. Призначається примусове голодування або полегшена дієта, яка спрямована на зниження Капху. Слід виключити з раціону продукти, які здатні підсилити вироблення слизу.
Також рекомендується застосовувати стимулюючі і сильнодіючі спеції, такі як чорний та червоний перець, аїр, мирт, імбир. В якості складів слід використовувати «Трипхала» і «Трикату», в які додається мед. Описаний тип геморою вважається результатом виходу з ладу всіх трьох дош, тому містить в собі симптоматику інших видів захворювання. Викликана дисбалансом крові геморой відноситься до Пітта-типу. У цьому випадку шкіра хворого набуває зеленуватий відтінок із-за суттєвої втрати крові. Для полегшення напруги необхідно масажувати великі пальці обох рук.
Інші види недуги і можливі кровотечі
, Спровоковані і викликані різновиди геморою призводять до почуттів млявості і слабкості у людини. Неналежний спосіб життя, в якому відсутня здорове харчування і спорт, призводить до дисбалансу в організмі, що і провокує утворення низки неприємних захворювань. Такий тип недуги важче піддається лікуванню, порівняно з попередніми видами. Залежно від ступеня завданої шкоди організму буде призначатися лікування і відновлення дош. В подальшому необхідно здійснити ряд маніпуляцій для того, щоб:
- Зробити стілець м'яким;
- Вітамін «К» надходив у необхідному обсязі;
- Хворий вживав більше журавлинного і гранатового соку;
- Підігріте касторове масло застосовувалося для змащування вогнищ запалення;
- Хворий подмывался прохолодною водою;
- Хворий дотримувався дієти.
Методи лікування геморою за Аюрведою
Хворий гемороєм буде отримувати різні рекомендації від фахівців в залежності від того, яка з дош постраждала. Дисбаланс робить організм слабким перед захворюваннями. Для початку аюрведичні лікарі наполягають на зміні дієти. За умови, що постраждала тільки одна з дош, лікування затягнеться на кілька тижнів.
При виявленні геморою типу Пітта використовується кокосове масло, яке знімає напругу, набряклість і неприємні відчуття на запалених ділянках. Всередину потрібно приймати «Трифалу» або «Амалакі». В якості допоміжних препаратів використовуються катука, маргоза, мустьє, барбарис, куркума і сік алое.
При геморої Вата-типу рекомендується:
Масаж з використанням гірчичного або кунжутного масла.
2-3 рази на день суміш на основі асафетиты (1/2 чайної ложки) і 1/8 дашамула.
Приймати «Трифалу» тричі протягом дня по одній таблетці.
Капха-тип передбачає використання дієти, при якій виключається вживання солодкого, мучного, газованого, алкогольного та смаженого продуктів. Сік алое ефективний при геморої будь-якого типу, приймається всередину. Туди слід додати трохи сушеного імбиру (для кращого ефекту). Отриманий склад застосовується три рази на день до повного зникнення симптомів. Сік молодої моркви разом з кінзою вживається на голодний шлунок вранці, (досить невеликий чашки). Крім того, в період проходження лікування геморою фахівці рекомендують займатися лікувальною гімнастикою .
В якості зовнішнього засобу використовується мазь або паста на основі куркуми, топленого масла Дхі. Засіб наноситься на хвору ділянку перед сном. Жорстка туалетний папір зі списку покупок виключається, а після походу в туалет область геніталій миється прохолодною водою, слідом за чим змащується касторовою олією.
Аюрведичні препарати для лікування геморою
Piles care - сік для лікування геморою.
Геморой в ранній стадії не є нерозв'язної проблемою і може бути вилікуваний природними рослинними засобами. Від симптомів можна позбутися за допомогою ретельної гігієни і при правильному способі життя. Але тим не менш велику роль відіграють і лікувальні рослини. Існує кілька лікувальних рослин, якими можна успішно і безпечно лікувати геморой. До них відноситься Алое Віра. Одним з переваг рослинних препаратів є відсутність шкідливих речовин, які можуть сприяти проявам алергії, свербежу, подразнення та іншим побічним явищам. Застосування соку від геморою: (Вранці) 30 мл або дві столові ложки соку змішати з водою, приймати перед їжею. (Ввечері) 30 мл або дві столові ложки соку змішати з водою, приймати після їжі.
Пайлекс Форте мазь наноситься на зовнішньо або вводиться в задній прохід за допомогою насадки, яка йде в комплекті, наносити до і після дефекації і на ніч. Сприяє покращенню тонусу стінок судин, знеболює, знезаражує. Володіє кровоспинною і протизапальною ефектом.
Пайлекс таблекти - застосовувати по 2 таблетки 2 рази в день протягом перших 7 днів. При гострому проходження хвороби доза може бути збільшена до 3 таблеток за один прийом 3 рази в день. Після інтенсивного тижневого курсу дозування знижується до 1 таблетки 2 рази в день. Такий курс триває протягом 4-6 тижнів.
«Абхая ришта» Сприяє поліпшенню процесу травлення, відновлює роботу шлунково-кишкового тракту, знижує показник кислотності. Використовується при боротьбі з паразитами, надмірним газоутворенням, пухлинами, нетравленням і запорами. 2 ч. л. препарату приймається 2 рази в день.
Додаткові засоби для лікування геморою
Аюрведичне засіб «Трифала» застосовується для поліпшення травлення та запобігання запорів.
Загальні рекомендації при лікуванні геморою
- Насіння чорного кунжуту допоможуть зупинити кровотечу.
- Часте використання проносного забороняється.
- Піднімати важкі предмети забороняється.
- Занепокоєння і стреси слід виключити.
- Алкоголь і каву протягом лікування не вживаються.
- Довге сидіння в туалеті користі не принесе.
- Тверда поверхня для тривалого сидіння використовувати не слід.
- Необхідно спати не менше 8 годин.
- Регулярні теплі ванни.
- Гігієна на першому місці.
- У раціон слід включити солодкий картопля, редис, морква, шпинат і окра.
- Жирна і пряна їжа під забороною.
- Трудноперевариваемая їжа виключається.
- Топлене масло і зелені овочі в пріоритеті.
- Ретельне пережовування продуктів поліпшить травлення.
- Нормальный вес – залог здоровья.
- Ужин и обед должны приниматься своевременно.
- Длительные пешие прогулки и занятия спортом обязательны.
- Больше клетчатки — меньше мяса.
- Рекомендованный объем жидкости должен употребляться в обязательном порядке.
Профилактика заболевания
Учения аюрведы говорят о том, что необходимо жить в гармонии с собственным телом и соблюдать законы природы, поскольку только так человек будет оставаться счастливым и здоровым. Предупредить болезнь проще, чем проводить полноценное лечение. В качестве профилактических мер специалисты рекомендуют следующее:
- Негативні емоції усвідомлювати, приймати і спостерігати до моменту зникнення.
- Запори не повинні носити хронічний (регулярний) характер.
- Постільна місце повинне бути рівним.
- Багато рухів.
- Регулярне вживання чистої води.
- Прийом зернових і клітковини у великих кількостях.
- Запалення товстої кишки Коліт — лікування АюрведаВикористовуються звичайні дієтичні рекомендації та лікування препаратами Аюрведи описане нижче.Повна версія статті
- Постійно холодні стопи — лікування з аюрведуДля лікування провести курс пропарювання описаний нижче 4-7 днів і потім повторювати раз на тиждень.Повна версія статті